15.08.2010

Çok güzel hareketler bunlarİşte bu! Tüm Türk firmalarından beklediğim davranış şekli budur. Görsünler, feyz alsınlar, biri kötü yorum yaptığında elini beline koyup "Hanım hanım mahkemeye veririm seni" tepkisi vermesinler.

Konumuz şudur: 1 ay önce Limango'dan yaptığım alışverişin kargosuna Yurtiçi Kargo evde olmama rağmen hiç zili çalmadan "Evde yok" notu düşmüş. Üstüne bir de gidip kapıcının kızına teslim etmiş!! İçinde de 3-5 kuruşluk değil, değerli bir ürün var. Delirdim tabii ki. Hemen arayıp Yurtiçi kargoyu şikayetimi belirttim. Çok ılımlı yaklaştılar ve paketin bana ulaşmasını sağladılar. Ben konuyu kapatmışken dün bir paket daha geldi. Yurtiçi kargo müşteri hizmetleri görüşlerimi onlarla paylaştığım ve daha iyi hizmet vermelerinde yardımcı olduğum için bana bir kutu çikolata göndererek teşekkür etmek istemiş. Ağzım açık kaldı bu davranışları karşısında! Bir Türk firmasının böylesine ince bir davranışta bulunması göğsümü kabarttı. Hatalarını kabul etmeleri, bu hatayı telafi etmeleri, bir de üstüne bu güzel jesti yapmaları çok hoşuma gitti. Ne diyeyim? Helal olsun Yurtiçi Kargo:)

3.08.2010

Anladık Ayşe tamam!Mehmet Yaşin'in Hürriyet Pazar'da ünlülerle yaptığı yemek sohbetlerini ilk gününden beri zevkle, ağzımın sularını akıta akıta okuyorum. Bir kez okuduklarımdan hiç hoşnut olmadım, o da bu pazardı. Sevgili Ayşe Arman öyle tatsız tutsuz, saçma sapan bir yemek röportajı vermiş ki bir seferde okuyamadım sıkıldım. İkiye böldüm röportajı. Hele ki her cümleyi aynı şekilde bağlaması çok sıkıcıydı. Tamam anladık, sen seksi çok rahat konuşabilen, bu konuda açık birisin Ayşe. Yüzün kızarmadan herşeyi konuşabilirsin. Ama karşında Mehmet Yaşin gibi şeker bir adam, konu yemek zevklerin, ne diye araya "seks, seks, seks" sokuşturuyorsun. Merak ediyorum günlük hayatında da seksten bu kadar bahsediyor musun? Mesela eşin eve gelirken ne alayım diye sorarsa, "İki ekmek seks, bir yoğurt seks getir gelirken seks" gibi bir cümle mi kuruyorsun? Hıı, bir de aklıma ne geldi. Hani bazı insanlar vardır komplekslerini çok rahat konuşulabilir konularmış gibi sunarlar ki kimse kompleks yaptığını anlamasın. Acaba diyorum?? :)

Kendime not: Haydi gözünaydın Çilli, artık anahtar kelimesi seks olan herkes damlar bloguna:) Yok kardeş yanlış geldin  sen, çık bakem çıık:)