19.11.2009

Kitap aşkı

Mimlere olan aşkımı dile getirdikten sonra mimler üzerime yağmaya başladı. Tutkum kitaplarla ilgili olan bu güzel mim Papatya Bahçesi'nin sahibesi Meltemcim'den, çoook uzaklardan geldi. Çok teşekkür ederim canım:) İşte Çilli'nin kitap aşkı:

1- Şuan okuduğunuz kitap ve konusu:

James Patterson- İlk Ölüm. Polisiye-gerilim okumayı sevdiğimi gören Juvemin tavsiyesi. Yeni evli çiftleri kendine kurban seçen bir seri katili yakalamaya çalışan bir müfettiş, bir adli tıp doktoru, bir gazeteci ve bir henüz daha ortaya çıkmayan karakterin hikayesi:)

2- En son aldığınız kitap:

En son Kültür Tv'den aldım 5 kitap. Sonu hüsranla bitti o hikayenin ama kitaplar güzel çıktı neyse ki:)

3-Şimdiye kadar aldığınız kitaplar içinde en sevdiğiniz :

Dönem dönem en sevdiğim kitaplar değişiyor. Ama en kıymetlisi Fakir Baykurt-Yılanların Öcü. Bana okumayı sevdiren, okudukça kafamın içinde bir film izlediğimi keşfettiren kitaptır kendisi. Okuduğum kitap babamın gençliğinden kaldığından ve kapağının abim ve ben tarafından bebekken özenle parçalanmış, sayfalarına sarmal çizgilerden ibaret güzide eserler çizilmiş olduğu için kıymetli:)4-Bir türlü bitiremediğiniz, bitirseniz de illallah ettiren kitap:

Dostoyevski-Delikanlı. Tatilde havuz başında okumayı denediğimden midir nedir, kitap bitmek bilmedi. Her sayfada karakterlerin adlarını unuttum. Bu kimdi, şu kimdi, bu olay neydi sorularını kendime sormaktan kitaba konsantre olamadım. Yarım bıraktığım tek kitap, bir gün tekrar denemeli okumayı.

5- Elinizdeki kitap bitince okumayı düşündüğünüz kitap :

Ted Dekker-Oyun. Siparişimden kalan son kitap. Bu bitince tekrar bir kitap alışverişi yapmam gerekecek.

Bu mimi sesi soluğu hiiiiç çıkmayan Marjom'a paslıyorum. Bir hareket, bir ses, bir yazı bekliyoruz artık senden:)

9 yorum:

tarçın dedi ki...

kitaplar süpermiş.bazen öyle kitaplar olur bitiremezsin biteremedikçe vicdan yaparsın falan...ama bırakmak lazım sıkılınca gitmiyorsa okumanın da bir anlamı yok kitaba da yazık :))

Bellek Kutusu dedi ki...

4 numara çok hoş Çillicim, hakikaten havuz başı kitabı olayı var bence:)

beetlejuice dedi ki...

Tarçıncım, yıllar geçmesine rağmen o kitap hala aklımda, bitiremedim diye vicdan yapıyorum. En kısa zamanda okuyayım da kurtulayım:)

Kutu kutu kutucum, havuz başında daha çerezlik bir şeyler okunmalı demek ki, Dostoyevski sudan hoşlanmıyor:)

Adsız dedi ki...

2 numaralı soruya cevabın :) haha aynı mağdurlarız neyse ki ben iademi alabildim 123233213 gün sonra :)

4 numaralı soruda çok doğru havuz başında kitap okunur mu aaaa :) yanlış seçim baştan kaybetmiş o kitapcık :)

tuguna dedi ki...

Cillicim bayildim bu yaziya:) Tess G. seviyorsun di mi sen de:) Ben de severim. Onu, Grange'i, Maxime Chattam'i. Ama tabi bunlar ben gerilim okuyabilirkendi. Su an canim cekiyor ama kesinlikle almiyorum gerilim kitabi, cunku feci psikolojim bozuluyordu, bir ara evde yalniz kalamamya baslamistim. Guclu psikolijisi olanlar okusun ama:) James P.'nin Balayi diye bir kitabini okumustum universitedeyken, o da iyiydi.

Blackkitty dedi ki...

Çilli benim kitaplarıma bir bak istersen en yeni ve çok satan kitaplar...

http://neyimvarsasatiyorum.blogspot.com/2009/11/cok-satan-yeni-kitaplar-sadece-5-lira.html

beetlejuice dedi ki...

Handancım, ben hala mağdurum:) Mağdur etmeseler her ay ne alışveriş yapardım ordan, kendileri kaybettiler:)

Tugunacım, senin tavsiyenle Maxime Chattam okumaya başladım. Fotoğrafta en solda göz kırpıyor sana Gaia Teorisi:) Ben de bazen çok korkuyorum geceleri okuduklarımın etkisinde kalıp. O zaman babam yasaklıyor gerilim okumamı:) Ama evde başkaları var nasıl olsa diyip okumaya devam ediyorum:)

Blackkitty, hemen bakayım kitaplarına. Teşekkür ederim haberdar ettiğin için:)

Fashioncholic Girl dedi ki...

aa çok mutlu oldum bi james patterson sever buldum :D o adama baylıyorum nası muhteşem yazıyo ya gerçi annemler yasaklamıştı bi ara ama okuma aşkı naparsın :D
bak o kitabın serisini de okumalısın adlarını yazıyorum ;)
ilk ölüm
2. şans
3. derece
4 temmuz
5. atlı
6 . hedef

7.sinin türkçe çevirisi daha çıkmadı ama ben galiba orjinalini alıcam :) adı da 7th heaven :)

beetlejuice dedi ki...

Fashioncholic girl, seri olan kitapları çok seviyorum. Konuya o kadar kaptırmışken kendimi kitap bitince her şeyin bitmesinden hoşlanmıyorum. Bu seriyi de tamamlayacağım inşallah:)